Pożyczka konsolidacyjna – czy to się opłaca?
Pożyczka konsolidacyjna może okazać się opłacalnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców zadłużonych w różnych instytucjach finansowych. Kiedy warto się na nią zdecydować i jakie płyną z tego korzyści?
Konsolidacja zadłużenia – dla kogo?
Zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa często stają w obliczu utraty płynności finansowej. Szybki zastrzyk gotówki w postaci kredytu lub pożyczki pozwala doraźnie załatać dziurę w budżecie, jednak w wielu sytuacjach nie oznacza to zakończenia problemów. Kolejne zobowiązania powodują, że przedsiębiorstwo musi co miesiąc spłacać kilka rat w różnych instytucjach, a rosnące zadłużenie osłabia zdolność kredytową i wyklucza możliwość otrzymania kolejnego kredytu. Przedsiębiorcy znajdujący się w takiej sytuacji mogą skorzystać z rozwiązania, które stanowią pożyczki konsolidacyjne. W ramach tego typu pożyczki wszystkie dotychczasowe zobowiązania zostają połączone w jedno – w efekcie dłużnik spłaca jedną, niższą ratę, może liczyć na korzystniejsze oprocentowanie oraz dłuższy termin spłaty zadłużenia.
Pożyczka konsolidacyjna dla firm w prywatnej firmie pożyczkowej
Skonsolidowanie wszystkich długów jest dla przedsiębiorcy najczęściej nie tylko opłacalne z punktu widzenia finansów, ale również wygodne z powodów organizacyjnych. Nie każdy może jednak liczyć na kredyt konsolidacyjny w banku, szczególnie jeśli jego zadłużenie jest duże, a zaległości w opłacaniu należności doprowadziły do zarejestrowania przedsiębiorcy w bazach dłużników. Dla osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji alternatywę stanowią prywatne firmy pożyczkowe, które stosują odmienne procedury weryfikacji klientów i w których łatwiej o uzyskanie finansowania. Można skorzystać w nich również z pożyczki pod hipotekę na dowolny cel, co pozwoli szybko spłacić inne zobowiązania.
Decyzja o zaciągnięciu pożyczki konsolidacyjnej może wpłynąć na poprawę sytuacji finansowej firmy. Należy jednak pamiętać, by dla własnego bezpieczeństwa skorzystać z usług sprawdzonego i uczciwego pożyczkodawcy, który jest zarejestrowany w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych prowadzonym przez Krajowy Nadzór Finansowy.